wtorek, 30 lipca 2013

Jak kultura może korzystać z ICT?



Komisja Europejska ogłosiła Konkurs na pomysł w zakresie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w kulturze. Konkurs trwa do 19 sierpnia 2013. Zapraszam.

Wybranych zostanie 15 najbardziej oryginalnych i innowacyjnych projektów. Zostaną one rozwinięte i posłużą jako modele biznesowe do kształtowania przyszłości europejskich sektorów kreatywnych.

W konkursie może wziąć udział każdy obywatel Unii Europejskiej. Do konkursu mogą zgłaszać się pojedyncze osoby lub zespoły. Dodatkowo młode zespoły (osoby w wieku 18-25 lat) mogą rywalizować o nagrodę Young Culture Award.

Nagrodą jest coaching i prezentacja przed inwestorem, a także możliwość nawiązania kontaktów i współpracy, znalezienia międzynarodowych partnerów oraz reputacja i reklama.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie:

- Make Culture Award - jak w innowacyjny sposób wykorzystać technologie ICT w celu tworzenia, ponownego wytworzenia treści kultury bądź dostarczania usług kulturalnych. Pomysł może dotyczyć tworzenia i projektowania produktów kultury, platform i aplikacji, lub realizacji projektów kulturalnych, które łączą w sieć przedstawicieli kultury i sektora kreatywnego z innymi sektorami.

- Spread Culture Award - jak w innowacyjny sposób wykorzystać technologie technologie ICT w celu dystrybucji, promocji i udostępniania produktów i zasobów kultur.

- Access Culture Award - jak w innowacyjny sposób wykorzystać technologie ICT w celu ułatwiania dostępu do zasobów kultury i/lub zmniejsza bariery w zakresie dostępu. Pomysł może dotyczyć konkretnych grup społecznych.

- Finance Culture Award - jak w innowacyjny sposób wykorzystać technologie ICT w celu oferowania alternatywnych mechanizmów i źródeł finansowania inwestycji w tworzenie, rozpowszechnianie i dostęp do treści kultury.

Pomysł powinien odnosić się do jednego lub więcej z pięciu wymienionych poniżej sektorów kultury:
dziedzictwo kulturowe - instytucje, firmy lub sieci zaangażowane w gromadzenie, badanie, promowanie i ochronę europejskiego dziedzictwa kulturowego np. galerie, biblioteki, archiwa i muzea;

- utwory audiowizualne - instytucje, firmy lub sieci zaangażowane w produkcję treści rozrywkowych np. film, telewizję, gry wideo, nagrania muzyczne;

- sztuki teatralne - instytucje, firmy lub sieci zaangażowane w produkcję wydarzeń typu: spektakle i instalacje z muzyką na żywo, teatr, opera, taniec, spektakle światło i dźwięk;

- tworzenie i wystawianie dzieł sztuki - instytucje, firmy lub sieci zaangażowane w tworzenie i promocję sztuki np. malarstwa, rzeźby, grafiki, sztuki konceptualnej i instalacji;

- wydawnictwa - instytucje, firmy lub sieci zaangażowane w wydawanie pisemnych produktów kultury takich jak książki i czasopisma


Zgłoszenia można przesyłać do 19 sierpnia 2013 r.


Źródło: Gawkowski.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz